Born in the Black Forest
Built to enjoy Nature

Tune

Dawno, dawno temu, kiedy nie istniały jeszcze seryjnie produkowane tylne piasty ważące poniżej 250 gramów, pewnego dnia narodził się MAG 215. Był rok 1994 – w Polsce trwała denominacja złotego, na świecie kina wyświetlały film „Forrest Gump”. Mijały lata, a piasta MAG z coraz większą lekkością trzymała konkurencję na dystans. Dzięki częściom Tune rowery takich sław, jak Jan Ullrich, Sabine Spitz czy Marcus Klausmann nabierały pędu. Dziś piasta MAG – będąca jednym z najsłynniejszych wytworów niemieckiej manufaktury – wykonana jest z aluminium i włókna węglowego, a licznik zatrzymał się na 150 gramach. Czas jednak biegnie dalej, a wyścig wciąż trwa.

Tune to ulubiona marka tzw. weight-weenies, odchudzających swoje rowery, stawiając jednak jednocześnie na trwałość części i… bezpieczeństwo swoich zębów. Każdy z produktów to przemyślany projekt, niezwykle restrykcyjny dobór materiału (karbon, magnez, stal, ceramika, aluminium, tytan) oraz testy w zawodowym peletonie i na coraz bardziej wymagających trasach XCO. Dziś najlżejszy produkt z Czarnego Lasu waży 0,4 grama i jest to magnes na szprychę Pulsar. Aby stworzyć 70-gramową piastę przednią, potrzeba kilograma aluminium, a założyciel firmy – Uli Fahl nie boi się niebanalnych wyzwań. Jedynymi z ciekawszych są najdroższy środek suportu na świecie (kosztujący niegdyś 2900 marek) oraz wykonana na zamówienie marki Falkenjagd korba, której ramiona wycięto z tytanu na obrabiarce CNC (4150 euro).

Born in the Black Forest, built to enjoy Nature – motto marki świetnie oddaje jej charakter, gdyż Tune czerpie pomysły prosto z natury, a gdzie można robić to lepiej, niż na ścieżkach bajkowego, Czarnego Lasu? Serwis Bajka jest oficjalnym polskim Ambasadorem Tune i prowadzimy sprzedaż oraz kompleksowy serwis tych szczególnych produktów. Nasz zespół od lat testuje części Tune w swoich prywatnych rowerach, stając na najwyższych stopniach podiów polskich i zagranicznych wyścigów, dzięki czemu umiemy dobrać je do Twoich potrzeb i wymagań. Przepiękna anoda dostępna w wielu kolorach jest crème de la crème każdego produktu, bo… przecież wszyscy lubimy perfekcję. 🙂

Koszt poszczególnych komponentów zależny jest od kursu euro, dlatego po znalezieniu w cenniku interesujących produktów prosimy o kontakt w celu ustalenia najbardziej aktualnej i możliwie najlepszej ceny.