Nasze
Realizacje
jones bicycles

Jones Titanium

Jones Titanium 1024 566 SerwisBAJKA.pl

Jones Titanium – a właściwie Jones Bicycles – to pochodząca ze Stanów marka założona przez ekstrawaganckiego Jeffa Jonesa, budzącego pewne…

read more
ultralekkie koła serwis bajka

Ultralekkie koła

Ultralekkie koła 1024 643 SerwisBAJKA.pl

Jeśli termin „weightweenies” nie jest Ci obcy, z pewnością miałeś kiedyś drogi Czytelniku styczność ze zbijaniem masy roweru. Na przełomie wieków tzw. ruch light bike święcił triumfy. Ultralekkie koła, wycieniowane ramy, carbonowe siodła. Wielu uważnie liczyło gramy w swoich rowerach, cyzelowało detale. Choć wbrew pozorom i w Polsce można było spotkać części światowej klasy, to jednak dla większości były trudno dostępne, a nierzadko z racji ceny wręcz nieosiągalne.

read more
dura ace 25th anniversary

Dura-Ace 25th Anniversary

Dura-Ace 25th Anniversary 1024 498 SerwisBAJKA.pl

Shimano Dura-Ace 25th Anniversary, tytanowe Passoni i niekompetencja pewnego serwisu. Sprawdźcie, z czym tym razem mieliśmy do czynienia w Serwisie Bajka.

read more
serwis amortyzatora fox

Serwis amortyzatora Fox

Serwis amortyzatora Fox 1024 685 SerwisBAJKA.pl

Przedmiotem dzisiejszej opowieści jest serwis Fox Float 32 z tłumikiem FIT4 i 3 pozycyjną manetką. Z zewnątrz amortyzator w dobrym stanie, natomiast bez działającej blokady i z wyciekiem oleju. Po ściągnięciu goleni dolnych okazało się, że anoda nie posiada śladów uszkodzeń, a widelec nie jest przesuszony. Dobry prognostyk do dla dalszych działań. Zdjęcie elementu oporowego dla sprężyny manetki ukazało jednak obrobione gniazdo dla klucza nasadowego.

read more
serwis kół mavic

Serwis kół Mavic

Serwis kół Mavic 1024 683 SerwisBAJKA.pl

Pamiętamy czasy kiedy do sprzedaży weszły tzw. pierwsze koła systemowe. Takie rozwiązanie (szczególnie mocno promowane przez Mavica, na którym to…

read more
budowa rowerów

Giant XTC NRS Team

Giant XTC NRS Team 1024 658 SerwisBAJKA.pl

W idealnym świecie najlepsze rowery powinni posiadać mechanicy. W końcu znają się na sprzęcie, potrafią go dopieścić i umieją wyszukiwać…

read more
przegląd rock shox reverb

Przegląd sztycy Rock Shox Reverb

Przegląd sztycy Rock Shox Reverb 1024 702 SerwisBAJKA.pl

Dzisiejszy wpis zaczniemy od truizmu – Reverb to obecnie jedna z najbardziej popularnych sztyc regulowanych. Jak każdy sprzęt ma swoje…

read more
rychtarski serwis bajka

Rychtarski – stalówka na rurach Columbus

Rychtarski – stalówka na rurach Columbus 1024 661 SerwisBAJKA.pl

Jednym z ostatnio zbudowanych przez nas rowerów jest Rychtarski – stalowy frameset na bazie rur Columbus powstał w rodzimej manufakturze wedle ścisłych wytycznych jego Właściciela.
Za granicą mówi się na to „tailor made”, u nas: „szyty na miarę”. Nowoczesność miesza się tu z klasyką – z jednej strony materiał ramy, mocowanie do hamulców szczękowych, z drugiej zmienny kształt rurek tylnego widelca czy taperowana główka ramy.

read more
serwis marzocchi serwis bajka

Serwis Marzocchi Junior T Pro

Serwis Marzocchi Junior T Pro 1024 664 SerwisBAJKA.pl

Marzocchi Junior T był niegdyś amortyzatorem do ciężkich zastosowań. Po niemal dwóch dekadach od jego produkcji piwoty, golenie o średnicy 30 mm czy skręcana z goleniami podkowa sprawiają, że patrzymy na niego w zupełnie inny sposób. Widelec wciąż jednak zaskakuje włoskim polotem w dizajnie oraz… nonszalancją w zakresie wykonania.

read more
Acros A-GE

Acros A-GE. W poszukiwaniu ideału – część 1

Acros A-GE. W poszukiwaniu ideału – część 1 1024 559 SerwisBAJKA.pl

W Serwisie Bajka prawdziwie kochamy rowery, a sprzęt jest naszą pasją. Za tymi słowami stoją czyny – nasze dwa kółka nie są seryjne, a przykręcony do nich osprzęt jest wyrazem nierzadko lat szukania konkretnych rozwiązań na światowym rynku. Uwielbiamy przebijać się przez szarości i sięgać tam, gdzie rzadko sięgają 😉 Dziś chcemy zaprosić Was do wysłuchania historii o miłości do obrabiarek CNC, blasku stopów metali z najwyższej półki i rozwiązań nieszablonowych. Ale… zacznijmy tę opowieść od początku.

read more
serwis rock shox rs-1

Serwis Rock Shox RS-1

Serwis Rock Shox RS-1 1024 703 SerwisBAJKA.pl

Rock Shox RS-1 nie jest najlepszym amortyzatorem, który można kupić w jego przedziale cenowym. Relatywnie wysoka masa, kłopoty przy wkładaniu koła (po zdjęciu zacisku golenie obracają się niezależnie od siebie), konieczność posiadania specjalistycznych narzędzi do serwisu, nienajlepsza sztywność. Dlaczego więc znajdują się nabywcy węglowego potwora? RS-1 dzięki swej konstrukcji zapewnia wysoką płynność pracy, ma dobrze działającą blokadę i… pozwala wyróżnić się z tłumu SIDów oraz FOXów.

read more

Serwis piasty Extralite

Serwis piasty Extralite 1024 624 SerwisBAJKA.pl

Każda, najmniejsza część roweru to niezwykle ważny element całego organizmu. Każde zaniedbanie po pewnym czasie da o sobie znać, a przecież lepiej zapobiegać niż leczyć. 
W dzisiejszym odcinku fotobloga opowiemy o konserwacji i wymianie łożysk w tylnej piaście Extralite HyperBoost, która wymaga szczególnego traktowania. Trafiła do nas ze zużytymi łożyskami; oprócz zainstalowania nowych mieliśmy również wykonać przegląd zużywających się elementów, który w tym przypadku jest niezwykle istotny. 

read more
Profesjonalny serwis rowerowy

XTR 9100

XTR 9100 1024 708 SerwisBAJKA.pl

Historia najwyższej grupy Shimano do tzw. XCO pokazuje, że siła tkwi w prostocie. Jeśli pamiętacie jeszcze w pełni rozbieralne tylne przerzutki Paul (które dziś na zagranicznych portalach aukcyjnych osiągają bardzo wysokie kwoty) wiedzcie, że jednym z gwoździ do ich trumny była właśnie… szara grupa XTR.

read more

Serwis Fox DHX 5.0

Serwis Fox DHX 5.0 1024 738 SerwisBAJKA.pl

Dawno zauważyliśmy, że dampery ze sprężyną często są traktowane przez ich właścicieli nieco po macoszemu. Serwis zlecany jest najczęściej wtedy kiedy oczywistym jest fakt, iż kolejny drop może być ostatnim zarówno dla amortyzatora jak i ridera. Dlaczego warto dbać o Wasze sprężynowce pokażemy na bazie wciąż popularnego Fox’a DHX 5.0, który trafił do nas razem z carbonową Koną.

read more
serwis bajka

Moots YBB

Moots YBB 1024 643 SerwisBAJKA.pl

Jakiś czas temu otrzymaliśmy przepastne pudło z częściami, a ich Właściciel widział świat tak, jak my. Długo szukał nowych podzespołów do swojego wymarzonego roweru aż wreszcie był niemal gotów na to, aby postawić go na koła. Brakowało jednak kilku istotnych elementów, a ich poszukiwania i budowę całości pozostawił nam.

read more
storck rebelion

Storck Rebelion 1.0

Storck Rebelion 1.0 1024 606 SerwisBAJKA.pl

Storck Rebelion 1.0 to kolejny, nietuzinkowy projekt przygotowany w oparciu o dwa założenia: lekkość i butikowość. Obie te rzeczy można powiedzieć o sercu roweru – ramie – która jeszcze w momencie produkcji zyskała status „kultowej”.

read more
szary xtr

Szary XTR

Szary XTR 1024 535 SerwisBAJKA.pl

Dzisiejsza historia rozpoczyna się, gdy w Polsce Zbigniew Religa dokonuje udanej transplantacji serca, a na świecie startuje kanał Discovery. Był…

read more
Colnago C60 Italia

Colnago C60 Italia

Colnago C60 Italia 1024 591 SerwisBAJKA.pl

Colnago C60 Italia w limitowanej, złotej edycji nie pozwala przejść obok siebie obojętnie. Mimo codziennego obcowania z maszynami z najwyższej półki – nam również. Na pierwszy rzut oka sprzęt, który do nas trafił był doskonale utrzymany choć poświadczenie podpowiada, że zawsze można coś poprawić bądź ulepszyć.

read more
serwis rowerowy ursynów

Serwis Rock Shox Boxxer

Serwis Rock Shox Boxxer 1024 618 SerwisBAJKA.pl

Dzisiejszy wpis – serwis Rock Shox Boxxer – to przyczynek do nieco szerszego spojrzenia na rowery o dużym skoku, szerokich oponach i kapitalnej prezencji. Canyon Torque FRX trafił do nas z niedziałającym amortyzatorem, zapowietrzonymi hamulcami, zużytymi łożyskami, jednym słowem – do generalnego remontu.

read more
aktualizacja di2 serwis bajka

Pinarello Dogma

Pinarello Dogma 1024 800 SerwisBAJKA.pl

Pinarello Dogma to jeden z kilku rowerów tej marki, które w ostatnim czasie trafiły do naszego serwisu. Otrzymaliśmy zadanie wykonania kompleksowego przeglądu po sezonie i zwrócenie szczególnej uwagi na kilka komponentów.

read more