Nasze
Realizacje
przegląd rock shox reverb

Przegląd sztycy Rock Shox Reverb

Przegląd sztycy Rock Shox Reverb 1024 702 SerwisBAJKA.pl

Dzisiejszy wpis zaczniemy od truizmu – Reverb to obecnie jedna z najbardziej popularnych sztyc regulowanych. Jak każdy sprzęt ma swoje…

read more
rychtarski serwis bajka

Rychtarski – stalówka na rurach Columbus

Rychtarski – stalówka na rurach Columbus 1024 661 SerwisBAJKA.pl

Jednym z ostatnio zbudowanych przez nas rowerów jest Rychtarski – stalowy frameset na bazie rur Columbus powstał w rodzimej manufakturze wedle ścisłych wytycznych jego Właściciela.
Za granicą mówi się na to „tailor made”, u nas: „szyty na miarę”. Nowoczesność miesza się tu z klasyką – z jednej strony materiał ramy, mocowanie do hamulców szczękowych, z drugiej zmienny kształt rurek tylnego widelca czy taperowana główka ramy.

read more
serwis marzocchi serwis bajka

Serwis Marzocchi Junior T Pro

Serwis Marzocchi Junior T Pro 1024 664 SerwisBAJKA.pl

Marzocchi Junior T był niegdyś amortyzatorem do ciężkich zastosowań. Po niemal dwóch dekadach od jego produkcji piwoty, golenie o średnicy 30 mm czy skręcana z goleniami podkowa sprawiają, że patrzymy na niego w zupełnie inny sposób. Widelec wciąż jednak zaskakuje włoskim polotem w dizajnie oraz… nonszalancją w zakresie wykonania.

read more
Acros A-GE

Acros A-GE. W poszukiwaniu ideału – część 1

Acros A-GE. W poszukiwaniu ideału – część 1 1024 559 SerwisBAJKA.pl

W Serwisie Bajka prawdziwie kochamy rowery, a sprzęt jest naszą pasją. Za tymi słowami stoją czyny – nasze dwa kółka nie są seryjne, a przykręcony do nich osprzęt jest wyrazem nierzadko lat szukania konkretnych rozwiązań na światowym rynku. Uwielbiamy przebijać się przez szarości i sięgać tam, gdzie rzadko sięgają 😉 Dziś chcemy zaprosić Was do wysłuchania historii o miłości do obrabiarek CNC, blasku stopów metali z najwyższej półki i rozwiązań nieszablonowych. Ale… zacznijmy tę opowieść od początku.

read more
serwis rock shox rs-1

Serwis Rock Shox RS-1

Serwis Rock Shox RS-1 1024 703 SerwisBAJKA.pl

Rock Shox RS-1 nie jest najlepszym amortyzatorem, który można kupić w jego przedziale cenowym. Relatywnie wysoka masa, kłopoty przy wkładaniu koła (po zdjęciu zacisku golenie obracają się niezależnie od siebie), konieczność posiadania specjalistycznych narzędzi do serwisu, nienajlepsza sztywność. Dlaczego więc znajdują się nabywcy węglowego potwora? RS-1 dzięki swej konstrukcji zapewnia wysoką płynność pracy, ma dobrze działającą blokadę i… pozwala wyróżnić się z tłumu SIDów oraz FOXów.

read more

Serwis piasty Extralite

Serwis piasty Extralite 1024 624 SerwisBAJKA.pl

Każda, najmniejsza część roweru to niezwykle ważny element całego organizmu. Każde zaniedbanie po pewnym czasie da o sobie znać, a przecież lepiej zapobiegać niż leczyć. 
W dzisiejszym odcinku fotobloga opowiemy o konserwacji i wymianie łożysk w tylnej piaście Extralite HyperBoost, która wymaga szczególnego traktowania. Trafiła do nas ze zużytymi łożyskami; oprócz zainstalowania nowych mieliśmy również wykonać przegląd zużywających się elementów, który w tym przypadku jest niezwykle istotny. 

read more
Profesjonalny serwis rowerowy

XTR 9100

XTR 9100 1024 708 SerwisBAJKA.pl

Historia najwyższej grupy Shimano do tzw. XCO pokazuje, że siła tkwi w prostocie. Jeśli pamiętacie jeszcze w pełni rozbieralne tylne przerzutki Paul (które dziś na zagranicznych portalach aukcyjnych osiągają bardzo wysokie kwoty) wiedzcie, że jednym z gwoździ do ich trumny była właśnie… szara grupa XTR.

read more

Serwis Fox DHX 5.0

Serwis Fox DHX 5.0 1024 738 SerwisBAJKA.pl

Dawno zauważyliśmy, że dampery ze sprężyną często są traktowane przez ich właścicieli nieco po macoszemu. Serwis zlecany jest najczęściej wtedy kiedy oczywistym jest fakt, iż kolejny drop może być ostatnim zarówno dla amortyzatora jak i ridera. Dlaczego warto dbać o Wasze sprężynowce pokażemy na bazie wciąż popularnego Fox’a DHX 5.0, który trafił do nas razem z carbonową Koną.

read more
serwis bajka

Moots YBB

Moots YBB 1024 643 SerwisBAJKA.pl

Jakiś czas temu otrzymaliśmy przepastne pudło z częściami, a ich Właściciel widział świat tak, jak my. Długo szukał nowych podzespołów do swojego wymarzonego roweru aż wreszcie był niemal gotów na to, aby postawić go na koła. Brakowało jednak kilku istotnych elementów, a ich poszukiwania i budowę całości pozostawił nam.

read more
storck rebelion

Storck Rebelion 1.0

Storck Rebelion 1.0 1024 606 SerwisBAJKA.pl

Storck Rebelion 1.0 to kolejny, nietuzinkowy projekt przygotowany w oparciu o dwa założenia: lekkość i butikowość. Obie te rzeczy można powiedzieć o sercu roweru – ramie – która jeszcze w momencie produkcji zyskała status „kultowej”.

read more
szary xtr

Szary XTR

Szary XTR 1024 535 SerwisBAJKA.pl

Dzisiejsza historia rozpoczyna się, gdy w Polsce Zbigniew Religa dokonuje udanej transplantacji serca, a na świecie startuje kanał Discovery. Był…

read more
Colnago C60 Italia

Colnago C60 Italia

Colnago C60 Italia 1024 591 SerwisBAJKA.pl

Colnago C60 Italia w limitowanej, złotej edycji nie pozwala przejść obok siebie obojętnie. Mimo codziennego obcowania z maszynami z najwyższej półki – nam również. Na pierwszy rzut oka sprzęt, który do nas trafił był doskonale utrzymany choć poświadczenie podpowiada, że zawsze można coś poprawić bądź ulepszyć.

read more
serwis rowerowy ursynów

Serwis Rock Shox Boxxer

Serwis Rock Shox Boxxer 1024 618 SerwisBAJKA.pl

Dzisiejszy wpis – serwis Rock Shox Boxxer – to przyczynek do nieco szerszego spojrzenia na rowery o dużym skoku, szerokich oponach i kapitalnej prezencji. Canyon Torque FRX trafił do nas z niedziałającym amortyzatorem, zapowietrzonymi hamulcami, zużytymi łożyskami, jednym słowem – do generalnego remontu.

read more
aktualizacja di2 serwis bajka

Pinarello Dogma

Pinarello Dogma 1024 800 SerwisBAJKA.pl

Pinarello Dogma to jeden z kilku rowerów tej marki, które w ostatnim czasie trafiły do naszego serwisu. Otrzymaliśmy zadanie wykonania kompleksowego przeglądu po sezonie i zwrócenie szczególnej uwagi na kilka komponentów.

read more
Yeti ASR serwis bajka

Yeti ASR

Yeti ASR 1024 636 SerwisBAJKA.pl

W dzisiejszych czasach trudno o rower, który wywołuje szybsze bicie serca. Wiele firm kupuje w tych samych fabrykach, czasem korzysta nawet z usług tych samych projektantów. Yeti ASR to sprzęt, który wybija się ponad przeciętność.

read more
Van Nicholas

Tytanowy Van Nicholas Tuareg

Tytanowy Van Nicholas Tuareg 1024 631 SerwisBAJKA.pl

Prawdziwie kochamy pracę z wysublimowanym sprzętem, a chwile, w których możemy zająć się nareszcie własnym są dla nas szczególnie cenne. Tym razem przyszedł czas na modernizację roweru właściciela Serwisu Bajka. Tytan – szczególnie w czasach włókna węglowego – nie jest szczególnie lekki materiałem ale na pewno najbardziej niezwykłym.

read more
tytanowe colnago

Colnago Titanium… po japońsku

Colnago Titanium… po japońsku 1000 664 SerwisBAJKA.pl

Zbudowane przez nas tytanowe Colnago to rasowy sprzęt sprzed lat. Ramę znaleźliśmy na rubieżach Polski. Była świetną bazą do powstania niezwykłego projektu, choć przykręcono do niej sprzęt zupełnie nie pasujący klasą.

read more
giant nrs team

Giant XTC NRS Team

Giant XTC NRS Team 1000 690 SerwisBAJKA.pl

Tzw. „kultowe” rowery najczęściej są produkowane niskoseryjnie przez manufaktury z krańców świata. Nieczęsto zdarza się aby prawdziwy moloch stworzył tak…

read more
serwis rowerowy warszawa

Specialized S-Works Epic custom

Specialized S-Works Epic custom 1024 593 SerwisBAJKA.pl

W dobie masowej produkcji części rowerowych na Tajwanie czy częściej w Chinach nierzadko wyglądają one względnie podobnie. Stojąc w sektorze startowym czy jadąc ścieżką widać zalew niemal identycznych i nie wyróżniających się rowerów szybko poskładanych w różnej maści montowniach. Budowa roweru pozwala pokazać wnętrze jego właściciela, określa indywidualizm i osobowość.

read more
Serwis rock shox

Serwis Rock Shox SID SL 1999

Serwis Rock Shox SID SL 1999 1024 513 SerwisBAJKA.pl

Przedmiotem dzisiejszej, noworocznej opowieści, będzie serwis Rock Shox SID z roku 1999. Jak pamiętamy, pierwszy Superlight Integrated Design ujrzał światło…

read more