Chris King zapiekany w węglu

Chris King zapiekany w węglu

Chris King zapiekany w węglu 938 561 SerwisBAJKA.pl

Dziś miałem przyjemność z intrygującym sztywniakiem. Carbonowy Mondraker Podium Pro jest ciekawą pod względem konstrukcji ramą i wespół ze zintegrowanym mostkiem zatrzymuje wzrok na dłużej. Właściciel, Jacek, był zdegustowany jakością i trwałością swego dotychczasowego suportu Truvativ w systemie PressFit 30.

W tych kwestiach nie istnieje nic lepszego od Chris King’a. Zamówiłem suport w Stanach i już po kilku dniach mogłem zabierać się do pracy. Względem plastikowego (sic!) oryginału dołożyliśmy równe 24 gramy, ale zyskaliśmy przepięknie anodowane, aluminiowe miski i najlepsze w przemyśle rowerowym łożyska. Które zresztą można w przyszłości serwisować za pomocą specjalnej smarowniczki.

suport_Chris_King_pressfit_30

Za pomocą dedykowanego przyrządu Park Tool szybko usunąłem stary suport. Wyszedł bez najmniejszego problemu.

wybijak_Park_Tool

Rama Mondraker nie posiada dodatkowych, metalowych elementów w węźle suportowym. Pakiet wciska się prosto w carbon. Niestety rama Jacka przeżyła już wiele i na tylnym trójkącie posiada widoczne ślady od łańcucha.

rama_Mondraker_Podium_Pro

Do instalacji nowego suportu użyłem prasy Park Tool, która świetnie radzi sobie w takich sytuacjach. Miejsce styku z miskami posmarowałem zgodnie z zaleceniami Chris King’a antyzatarciowym smarem. A dokładniej Ti-prep od Finish Line’a.

prasa_Park_Tool

Gotowe! Tak suport prezentuje się w ramie. Doskonale wypieczone danie 🙂

suport_Chris_King

2 komentarze
  • Wojtas 10 listopada 2015 at 16:24

    I jak support się spisuje? Trzeszczy? Sam myślę nad takim samym.

    • Serwis Bajka 10 listopada 2015 at 19:04

      Właściciel twierdzi, że w porównaniu do poprzednika (SRAM) jest zauważalna poprawa. Dopiero teraz coś zaczęło delikatnie „cykać”, ale do tego momentu nic z Chrisem nie było robione.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: